Počasí v Benešově

DnesZítraPozítří
19°/7°17°/6°14°/4°

Partneři

Sládek group Město Benešov ČPP Vienna Insurance Group pivovar Ferdinand Next-Car FAČR

Jan Žák

 

 

Datum narození:27.5.1983
Post:záložník
Číslo dresu:5
Výška: 188
Váha: 75
Příchod:zima 2003 - přestup
Mládežnické týmy:FK Fercom Týnec n.S., SK Benešov, SK Pyšely, SK Benešov
Předchozí týmy:SK Pyšely
Fotbalový vzor:Zlatan Ibrahimovič
Oblíbený klub:SK Slavia Praha, Real Madrid a tam kde hraje Zlatan

Největší úspěch v dosavadní kariéře: účast na univerziádě.

Nejoblíbenější trenér mé dosavadní kariéry: žádný trenér není pro hráče oblíbený.

Koníčky, záliby: sport.

Rozhovor po návratu z letní Universiády v Číně 9.10. 2011

Jak by jsi popsal atmosféru na Universiádě?  Atmosféra byla velice uvolněná a přátelská jak ze strany pořadatelů, tak i jednotlivých účastníků.

Co pro tebe z odstupem času účast na Universiádě znamenala?  Velká zkušenost a jiný pohled na konání velké akce než jak to znám z televize.

Změnila Tě nějak tato událost v přemýšlení nebo pohledu na fotbal?  Nemyslím si, že by Univerziáda na mě měla nějaký zvláštní fotbalový vliv. :)

Co Tě v Číně nejvíce zaujalo?  Nejvíce asi ochota lidí vně univerziádní vesnice a tím jak žilo celé město touto sportovní akcí.

Měli jste čas vyjet někam do okolí na výlet? Popř. kam a co jste tam viděli?  Času jsme příliš neměli, protože jsme první týden pobytu trénovali 2x denně a ob den jsme hráli zápasy, ale později (i vzhledem k horším výsledkům) jsme měli času více. Kromě prohlídky Shenzhenu a výletu na nejvyšší místní mrakodrap, jsme navštívili park Window of the World, což bylo místo, kde se nacházely miniatury světoznámých staveb z celého světa např. Buckinghamský palác, Eiffelova věž, Šikmá věž v Pise atd. Poté jsme navštívili krásné město Hong Kong, které leželo 2 hod. metrem od Shenzhenu, ale bohužel jsme neměli příliš času na důkladnou prohlídku.

Sledoval jsi i ostatní sporty a byl jsi se na ně podívat?  Byl jsem se podívat na zápasy basketbalu našich mužů proti Číně, které před 15000 diváky vyhráli a ţen, které se Švédskem klíčový duel o postup ze skupiny prohrály. Poté jsem ještě navštívil vítězné 5-ti setové volejbalové drama proti USA. Více jsem bohužel neviděl nejen díky nedostatku času, ale i komplikované dopravě na jednotlivé zápasy.

Jaké bylo jídlo ve vesnici a zkusil jsi něco ochutnat i mimo?  Ve vesnici jsme měli pestrý výběr jídla, kuchyň byla středomořská, mezinárodní, asijská, pro muslimy a pro jistotu (a hlavně Američany :) ) byl v jídelně zbudován McDonald , takže hlady jsme rozhodně neumírali. Mimo vesnici jsme nic nezkoušeli, protože jsme byli neustále varováni na možné zdravotní následky a protože jsme tam byli především kvůli fotbalu, nic takového jsme si nemohli dovolit.

Na jakých stadionech se hrálo?  Základní skupiny se odehrály na menších stadionech pro max. 5000 diváků, ale od ČF už se hrálo na stadionu i pro 35000 lidí.

Kdo se Ti nejvíc fotbalově líbil z našeho týmu?  Z našeho týmu to byl Frnoch, útočník Mostu a Rendla, který hraje stopera za Kladno.

A teď k současnosti. Jdete do derby z 1. místa. Jak to na tebe a tým působí? Cítíš, ţe jsme favorité? Jak tipuješ výsledek důleţitého derby...  Určitě to působí pozitivně a povzbudivě do dalších zápasů. Chceme si tuto pozici udržet co nejdéle, i když víme, že to nebude jednoduché a následující 3 zápasy (Votice, Strakonice, Slavie B) budou velmi náročné. Můj tip na výsledek derby nemůţe být jiný, neţ ţe vyhrajem!

 

Historie hráče

SK BENEŠOV
SK Benešov - Facebook        English Deutsch Espanol
Všechna práva vyhrazena © SK Benešov 2012 / Powered by CRS NETCOM