Počasí v Benešově

DnesZítraPozítří
6°/-3°5°/-4°3°/-1°

Partneři

Sládek group Město Benešov ČPP Vienna Insurance Group pivovar Ferdinand Next-Car FAČR

Oslavy 100 letOslavy 100 let benešovského fotbalového klubu proběhly zdárně, jedinou kaňkou na průběhu oslav byla prohra v okresním derby a vypadnutí z pohárů. Ale vezměme to popořadě, brány stadionu se otevřely před dvanáctou hodinou a pomalu na stadion přicházely hloučky diváků. Nejprve zejména rodiče a prarodiče hráčů z mládežnických kategorií, protože zápasy mládežnických týmů celou akci zahájily. Během dne se v zápasech mezi sebou představily týmy SK Benešov U8-U15. Během dne byl také zajištěn doprovodný kulturní program, vystoupily mažoretky Benešovská koťata a WILD CATS a hrála kapela NAREX.

Prvním lákadle pro diváky bylo utkání starých gard SK Benešov vs. FC Vlašim, které nakonec dopadlo smírně remízou 2:2. když v dresu domácích skóroval 2x Hrubý a za hosty se trefil Maršoun a Vlasák. V dresu Benešova se představili hráči z dob TJ ČSAD Benešov: v bráně Dvořák a v poli Tenner, Remek, Pešice, Koler, Strnad M., Lapka, Vašák, Strnad J., Hrubý, Košař, Bubeník, Gasperoti. Realizační tým tohoto výběru byl ve složení Brumovský, Čadek, Jelínek Vycpálek, Vejmelka,  Vacenovský, Vorlíček. Vlašim hrála v sestavě Macko - Vondruška, Šanda, Král, Svoboda, Dvořák, Hlaváč, Maršoun, Studnička, Oščipovský, Vlasák, Muller, Slavov, Čermák.

           Nejsledovanějším exhibičním zápasem bylo pak utkání FK Švarc Benešov vs. SK Benešov U50, v tomto zápase se představili bývalí ligoví hráči Benešova a hráči SK Benešov z nedávných let. Utkání to bylo velice zajímavé a k vidění bylo spoustu fotbalových akcí. Nakonec ho s přehledem vyhrál výběr FK Švarc 3:0 a to po dvou trefách Boháče a zásahu Sokolta. V dresu exligového výběru se představili: v bráně Beran a v poli Kotora, Kozel, Novotný, Sokolt, Doležal, Zákostelský, Dvořák, Podhorský M. ml., Tesař, Čermák, Boháč, Paták, Bárta, Borovec. Z lavičky tomuto výběru velel tehdejší asistent trenéra Remek, přítomen byl i tehdejší mecenáš klubu Švarc. Za výběr do padesáti let hráli: v bráně Macko a v poli Jarůšek, Kyselka, Slepička, Hašek, Lapka, Balata, Skála, Čáp, Kulhavý, Rezek, Křivohlavý, Kudrna, Karda. Realizační tým tohoto výběru byl ve složení Roubíček a Škvor.

            Vrcholem oslav pak bylo okresní derby SK Benešov vs. FC Vlašim v rámci 1. kola Poháru České pošty. Ještě před výkopem tohoto zápasu došlo k ocenění bývalých významných hráčů, trenérů, sponzorů a dalších činovníků, kteří se zasloužili o fungování klubu. Oceněni byli například Miroslav Pešice, Marcela Rolová, Jaroslav Dvořák, Josef Jelínek, Jan Tenner, Jiří Čadek, Jan Brumovský, Josef Vacenovský, Miroslav Bubeník, Josef Podhorský, Miroslav Švarc, Zdeněk Machač, Stanislav Pešek, Jíří Mágnus, Tomáš Remek, Leoš Slezák, Vlastimil Hašek, Miroslav Podhorský, Jiří Stibůrek, Jan Klimovič, Jiří Kotouč, Petr Roubíček a Jan Sládek. Poděkování za podporu klubu patří také městu a přítomni byli starosta Hlavnička a místostarostové Tichovský a Podhola. Před zápasem bohužel také proběhla minuta ticha a to za našeho bývalého hráče Jindřicha Dvořáka, který zemřel v týdnu před oslavami ve věku nedožitých devadesáti let.

           Samotný pohárový zápas začal v 17:00 a týmy nastoupily v těchto sestavách. Benešov: Capouch - Komárek, Hrubý, Braný (K), Krejza - Žák, Zoubek (88. Janovský) - Jíša, Veinlich (6. Kučaba), Prikner (76. Bredler) - Němec (trenér Zákostelský). Vlašim: Holý - Sus, Petrů (K), Kryštůfek, Starý - Janda, Křeček, Putz, Kocourek - Jícha (89. Vebr), Ujec (78. Pokorný) (trenér Horňák). Říká se, že derby nemají favorita, i domácí trenér Luboš Zákostelský viděl před zápasem šance na postup otevřené. Ale musíme podotknout, že náš druholigový soupeř byl v roli papírového favorita a svojí roli bohužel potvrdil, když vyhrál 0:2 po gólech Ujece a Jíchy, kteří se trefili už v prvním poločase.

Jak už je zmíněno výše, oslavy proběhly zdárně, přálo nám hezké počasí, pro fotbal takřka ideální. Sešlo se zde spousta významných fotbalových osobnosti a legendy našeho klubu jsou podepsány na pamětní desce. Na oslavy dorazilo 850 diváků, 745 platících diváků dorazilo na oslavy do poločasu pohárového zápasu, kdy také proběhlo losování tomboly. První cenu v tombole, jízdní kolo v hodnotě 10.000 Kč, získal pan Arnold Krischke z Prahy. Další přibližně stovka diváků přišla pak na večerní koncert kapel ATD a CZECH IT!, který tak celé oslavy zakončil.     

A jak hodnotil oslavy kapitán Luboš Braný? „Nebudu nic nalhávat, když řeknu, že i přes naše postavení outsidera sem zklamaný z porážky s rivalem z Vlašimi. Také mě trochu mrzela divácká účast v takto významný den. Na druhou stranu bylo fantastické sledovat v akci bývalé hvězdy našeho klubu a pozdravit se nebo alespoň zahlédnout legendy z řad hráčských i funkcionářských. Večerní program byl pro mě příjemným završením.“ Závěrem mi dovolte, abych jménem klubu poděkoval všem divákům, kteří přišli. Poděkování také patří organizátorům akce, v čele s předsedou SK Zdeňkem Machačem, všem pořadatelům, hráčům a dalším účinkujícím.

Ondřej PešekGalerie

SK BENEŠOV
SK Benešov - Facebook        English Deutsch Espanol
Všechna práva vyhrazena © SK Benešov 2012 / Powered by CRS NETCOM
close