Aktuality

[všechny aktuality]
S Mototrletem pouize za bod

S Mototrletem pouize za bod

Jen jediný bod dokázali na domácím hřišti uhrát naši mladší žáci s Motorletem.
Jablonec si doma body vzít nenechal

Jablonec si doma body vzít nenechal

Oby týmy mladších žáků prohrály na severu Čech.
Mladší žáci se s Litoměřickem nemazlili.

Mladší žáci se s Litoměřickem nemazlili.

Oby týmy dokázaly zvítězit, U13 dokonce bez ztráty kytičky.

Počasí v Benešově

DnesZítraPozítří
5°/-1°2°/-1°6°/1°

Partneři

Sládek group Město Benešov ČPP Vienna Insurance Group pivovar Ferdinand Next-Car FAČR

Luboš Balata - hráč A týmuPředstavujeme Vám zástupce nejmladší generace fotbalistů našeho A týmu, hráče, jenž prošel téměř všemi mládežnickými kategoriemi SK Benešov a dnes se stal nedílnou součástí prvního týmu.

Luboš Balata, narozen 11.4. 1995, 2000-2006 TJ Úročnice, od 2006 SK Benešov, fotbalový vzor: Marco Reus, oblíbený klub: Borusia Dortmund.

Luboši, v prvním týmu SK Benešov se řadíš mezi věkově nejmladší hráče ještě společně s například Davidem Skopcem. Jak vycházíš se staršími zkušenějšími hráči?

 Se staršími hráči vycházím dobře. Většina z nich prošla první ligou, takže je zajímavé je sledovat. Hlavně Pepu Laštovku, který mi od svého příchodu do Benešova hodně pomohl.  

Pověz nám Tvůj fotbalový příběh od prvních krůčků s míčem. Jaký vliv na tvou kariéru měl a má otec, též úspěšný fotbalista?

 S fotbalem jsem začínal v 5 letech v Úročnici. Odkud jsem v 10 letech přestoupil do Benešova, kde jsem kromě půl roku stráveného v Poříčí dodnes. Taťka nás s bráchou ve fotbale podporuje a fandí nám, ale nemyslím si, že by na nás měl nějaký zásadní vliv. Do 15 let jsem hrál ještě tenis a kdybych se rozhodl věnovat se mu naplno namísto fotbalu, respektoval by to a podporoval by mě i v něm.

Tvůj mladší bratr Vojta je neméně talentovaným fotbalistou, spolu  v jednom týmu jste strávili velkou část mládežnického věku. Jak spolu vycházíte? Taky se umíte občas "štengrovat"? Zažili jste mezi sebou třeba nějakou "ponorku"?

I když je brácha o 2 roky mladší než já, tak od mládí děláme většinu aktivit spolu, takže spolu máme výborný vztah. Ve fotbale mě mrzí, že mu nevěnuje o trochu více času, protože si myslím, že by jinak s námi mohl hrát v Benešově.   

Jak s odstupem času hodnotíš roky strávené v týmu pod vedením trenérů pana Eliáše a pana Stanky?

Na pana Stanku a Eliáše vzpomínám hrozně rád. Pro mě to byly nejlepší roky strávené v mládežnickém fotbale. Měli jsme skvělé podmínky, troufám si říct, že lepší než ve většině ligových mužstvech. Pokud neprobíhala sezona, jezdili jsme každoročně na turnaje do zahraničí, většinou do Německa nebo jsme navštívili i turnaj v Manchesteru, kde jsme si zatrénovali pod trenéry Manchesteru City.  

Trochu otřepaná otázka: popiš moment nebo situaci, která tě zásadně ovlivnila nebo si nejvíce vážíš.

Mě osobně asi žádný moment nijak zvlášť neovlivnil. Ale pamatuji si, když jsem jako 10letý kluk sledoval finále Ligu mistrů mezi Liverpoolem s Milanem Barošem a Vladimírem Šmicrem proti AC Milán. Milán vedl o poločase 3:0, ale Liverpool ve druhém poločase během 6 minut dokázal vyrovnat a na penalty vyhrál.     

Ruku na srdce, fotbal děláš od svých nejútlejších let, stále tě fotbal baví tak jako před např. 6ti lety

Fotbal mě samozřejmě baví a doufám, že pokud budu zdravý, tak mě ještě dlouho bavit bude. Ale vzhledem k tomu, že studuji sportovní vysokou školu, kde nějakou sportovní aktivitu máme skoro každý den, tak to pro mě není čistě jen o fotbale, ale i o jiných sportech, na které se snažím zaměřit ve volném čase.

Čeho by jsi chtěl dosáhnout, máš svůj fotbalový sen?

 Když jsme si jako malý skoro každý den chodilli kopat s klukama na hřiště v Úročnici, měl jsem sen zahrát si někdy první ligu u nás nebo někde v zahraničí. Teďka bych chtěl hlavně pomoct zachránit pro Benešov třetí ligu, protože jsem tady vyrostl a mám to tady rád. Pokud by však v budoucnu přišla šance jak si zahrát ještě vyšší soutěž ať už v Benešově nebo někde jinde, tak ji zkusit využít.

V nedávném domácím vítězném fotbalovém utkání jsem tě na sklonku hrací doby viděl ze zbytku sil sprintovým návratem vybojovat na soupeři míč za což jsi od publika i spoluhráčů sklidil hlasité ocenění. Jsou i toto momenty, za které stojí ta fotbalová dřina?

Každého z nás, co jsme na hřišti to potěší pokud vám někdo zatleská nebo vás za něco pochválí. Ale myslím si, že většina z nás věnuje fotbalu tolik času hlavně proto, že nás to baví a chtěli bychom v něm něčeho dosáhnout.  

Prosím o vzkaz našim mladým hráčům SK Benešov, jak přistoupit k fotbalu, aby mohli jít ve tvých šlépějích.

Na fotbal by měli hlavně chodit, protože je baví a mají ho rádi. Potom, když budou chtít a dají tomu i něco navíc, tak to určitě dotáhnou minimálně stejně daleko já a někteří z nich určitě i dál. 

Děkuji za rozhovor.

                                                                                                                                            M.Ř. 25.5. 2017

Zpět


SK BENEŠOV
SK Benešov - Facebook        English Deutsch Espanol
Všechna práva vyhrazena © SK Benešov 2012 / Powered by CRS NETCOM
close