Přátelák s Kolínem - generálka na sobotní 1.kolo poháru

B - tým hraje v sobotu turnaj v Nespekách

Ve středu 9.7. od 17:30 s Duklou Praha v Neveklově.

Narozeniny slaví

Sládek group Město Benešov FAČR Kooperativa pivovar Ferdinand Umbro

Benešov vs. Plzeň  3 : 2 (1 : 1)

20.5.2012 11:45

Kluci z benešovské čtrnáctky udělali radost asi nejen trenérům a přítomným rodičům, ale i doufejme i sobě, že dokázali, že můžou porazit i soupeře z TOP 5 v ligové soutěži. To se jim v nedělním horkém dni díky obětavému výkonu proti Viktorii Plzeň podařilo, když si mnozí sáhli až na dno sil.

Zápas byl vyrovnaný, hosté sice více drželi míč na svých kopačkách, ale domácí hru dobře zahušťovali a vyráželi do brejků, v obraně také dobře chytali hostující hráče do ofsajdové pasti. Přesto měli první šanci Plzeňští, ale špatnou rozehrávku brankáře Pavla Šimáčka hostující hráč lobem nepotrestal. Nutno dodat, ale že brankář Benešova několikrát svou chybu v prvním poločase napravil a zneškodnil tři sólové úniku hostů. Na druhé straně zamířil Michal Rataj po sóle vedle. V 27. minutě, ale domácí udeřili. Když pěknou akci Lukáše Rozsypala a Michala Rataje dokončil do prázdné branky Lukáš Janovský - 1:0. O chvíli později se opět po pěkné akci Lukášů Rozsypala a Janovského objevil sám před brankářem Petr Srb, ale trefil jeho nohy. Benešovští ale vedení do poločasu neudrželi, když  ve 33. minutě po brejku a centru hlavičkoval pod břevno Mudra - 1:1.

Druhý poločas se hrál ve stejné režii, domácí dobře zahušťovali hru a mezi 44. a 46. minutou dvakrát překonali z rychlých akcí plzeňskou obranu. Nejprve po kolmici Lukáše Rozsypala trefil po sóle Michal Rataj tyč, ale dorážející Lukáš Janovský byl na správném místě, následně Lukáš Rozsypal po presinku získal míč a po průniku do šestnáctky podstřelil gólmana - 3:1. Hosté byli opařeni a vážněji Jakuba Houzara neohrozili, naopak na druhé straně obešel Michal Rataj i brankáře, naservíroval míč Lukáši Jaqnovskému, ale ten z malého vápna nadvakrát pohrdl hattrickem. V 64. minutě ale hostující Kopřiva pronikl přes bránící blok Benešova a přeloboval Jakuba Houzara - 3:2. Závěr byl hektický, ale domácí výhru udrželi, navíc Robert Balog z brejku trefil břevno.

Branky: 28. a 45. Janovský, 48. Rozsypal - 33. Mudra, 64. Kopřiva. Rozhodčí: Štefan.

SK Benešov: Šimáček (36. Houzar) - Srb, Slunečko, Dvořák, Čáp - Holada (36. Pešta), Rozsypal, Pohorský (58. Balog), Vondrák - Rataj, Říha (2. Janovský, 63. Tomíček).