A-tým klesl na druhé místo

Lídr fotbalové divizní tabulky, skupiny A, SK Benešov, dvakrát za sebou remizoval a měl před zápasem v Rokycanech již jen jednobodový náskok před druhým Pískem. V utkání se diváci branek nedočkali, i když šancí bylo dost. Benešov ale trápí koncovka a už více jak dva zápasy si hráči nezakřičeli slovo gól.
Michal Kučaba získal Ocenění fair play za rok 2013

Klub fair play ve spolupráci Českým olympiijským výborem třetí dubnovou středu uděloval ceny fair play za rok 2013..
Se ZČE Plzeň ve čtvrtek 8.5. od 16h.

30.kolo divize A se v Benešově předehrává v termínu 8.5. 2014

22°/9°20°/9°19°/9°

Sládek group Město Benešov FAČR Kooperativa pivovar Ferdinand Umbro

SK Benešov vs. 1. FK Příbram  3 : 1 (2 : 1)

18.8.2012 10:00

Na úvod sezony se podařil benešovské patnáctce husarský kousek, když porazila po kvalitním výkonu jednoho z TOP favoritů soutěže 1. FK Příbram.

Domácí kluci do zápasu vlétli nebojácně a nenechali hlavně výborný útok Příbrami, ve kterém nastoupil ještě v loňské sezoně autor 49 ligových gólů Benešova Michal Rataj, dýchat. Presinkem narušovali souhru Příbrami a po získání míče se drali do útoku. V 11. minutě vysunul Lukáš Rozsypal do brejku Roberta Baloga, který byl u míče dřív než vyběhnuvší gólman Příbrami, z úhlu ještě poslal míč na Kamila Kulhavého, jenž netradičně pravou nohou rozvlnil příbramskou síť - 1:0. Radost domácích ale nevydržela dlouho. Brankář Pavel Šimáček nedůrazně v souboji s útočníkem vyrazil míč za šestnáctku, kde záložník střelou pod břevno vyrovnal - 1:1. Jenže chvíli po rozehrání si vzal míč Lukáš Rozsypal, udělal si ze čtyř příbramských hráčů slalomové branky a střelou k tyči opět převážil misky vah opět na stranu Benešova. Do poločasu měli ještě domácí několik přečíslení, ale chyběla finální přihrávka nebo střely neměly patřičný důraz. Obrana pracovala spolehlivě a ani hosté nic vážnějšího nevymysleli.

Ihned po přestávce vybouchla benešovská radost potřetí. Lukáš Rozsypal vybojoval míč na příbramské šestnáctce, vyslal uličku na Roberta Baloga, který i s tečí gólmana rozvlnil síť - 3:1. Následně se hosté tlačili alespoň za snížením, ale když už se dostali za záda obrany, zakročil Pavel Šimáček nebo skluzy Jakuba Melichara a Ládi Dvořáka zkazily radost Michalu Ratajovi. A jelikož se ani nadějné akce Benešova neujaly, mohla vypuknout po posledním hvizdu rozhodčího velká benešovská radost.

Perfektní bylo, že poslední dvě minuty strávili domácí na polovině Příbrami a v posledních vteřinách si zahráli Petr Srb, Petr Pohorský a Lukáš Rozsypal s překvapenými hosty bago.

Na závěr potěšilo i hodnocení trenéra Příbrami Antonína Baráka, který uznal výhru Benešova jako zaslouženou.

Branky Benešova: 11. Kulhavý, 16. Rozsypal, 38. Balog. Rozhodčí: Němec.

Benešov: Šimáček (60. Houzar) - Srb, Slunečko, Dvořák, Čáp - Vondrák, Rozsypal, Melichar, Kulhavý (69. Holada) - Šifra (69. Tomíček) - Balog (60. Pohorský).

1 Pavel Šimáček (60. - 28 ), 3 Petr Srb, 2 , 10 Ladislav Dvořák, 16 , 12 Matěj Vondrák, 7 Lukáš Rozsypal, 13 , 9 Kamil Kulhavý (69. - 14 ), 6 (69. - 8 Filip Tomíček), 4 (60. - 11 )