SK Benešov

Oficiální stránky fotbalového klubu
SK Benešov
www.skbenesov.cz

14 týmů, 1 klub!

Příští zápas

PES hlídá i, kdy začneme trénovat a hrát!

PES hlídá i, kdy začneme trénovat a hrát!

Dnes představilo Ministerstvo zdravotnictví ČR protiepidemický systém, tzv. PES. Díky němu můžeme lépe odhadnout, kdy začneme znovu trénovat a v jakém počtu a kdy případně začneme i znovu hrát.

Aktuálně se nacházíme dle tohoto systému na stupni číslo 5.
Tomu odpovídá, že nemůžeme nejen hrát soutěže, ale ani trénovat.

Už při postupu o jeden stupínek níže, tedy na stupeň číslo 4, bychom ale mohli začít opět trénovat v režimu skupinek po šesti, což už je režim, který známe z doby před aktuálním přerušením činnosti.
Vedení klubu je rozhodnuto, že jakmile tato situace nastane a optimistické předpoklady uvádějí, že by to mohlo být ještě v listopadu, tak bychom obnovili tréninkovou činnost mládeže.

Stupeň číslo 3 by nám již umožnil tréninky ve větších skupinách (50 osob), z pohledu možnosti rozdělení hřiště na sektory v zásadě neomezeně.
Věříme, že tato situace nastane již v prosinci.

Co se týče soutěží, tak zatím nejsou ze strany FAČRu zveřejněny příslušné informace, ovšem z námi dostupných informací vyplývá:

  1. ČFL (hraje A tým) a ČLD (hrají naše týmy dorostu) by měla začínat už 31.1.2021, budou se dohrávat nejdříve zápasy neodehrané na podzim
  2. ČLŽ a ČDŽ (hrají naše hlavní týmy žáků) dle počtu týmů ve skupinách od prvního víkendu v únoru dále, opět se budou nejdříve dohrávat zápasy neodehrané na podzim
  3. soutěže OFS Benešov (hraje B tým žáků a naše týmy přípravek) pak možná i od poloviny února s tím, že ale může dojít k různým reorganizacím soutěží

Sečteno a podtrženo, nyní sice nehrajeme a netrénujeme, ale věříme, že trénovat již budeme brzy a následně i v měsících a týdnech, kdy v běžném roce netrénujeme.
Stejně tak soutěžní utkání budeme hrát navíc v měsících a týdnech, kdy je v běžné situaci nehrajeme.
Protože všechna utkání budou muset být v předmětných zimních měsících odehrána na "umělce", budou se hrát leckdy i v netradičních termínech.

Přijde den, vyběhnem!

Diskuze

Město Benešov Středočeský kraj Fotbalová asociace ČR Městská sportovní zařízení Benešov Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Počet návštěv: 327
Posledních 30 dnů: 0 | Posledních 7 dnů: 0 | Poslední den: 0

© 2021 SK Benešov | Všechna práva vyhrazena | info@skbenesov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne