LETNÍ LIGA

Letní liga je minulostí, SK Benešov již připravuje Zimní ligu!

7.7.2020 Benešov
Letní liga byla o právě skončeném prodlouženém víkendu ukončena.
Nešlo o tomto víkendu o poslední zápas, ale ukončení poslední charitativní akce, k tomu ale později.
Posledním zápasem soutěže Letní liga, Metal Conexion Cup, bylo už ve středu 1.7.2020 od 18:30 sehrané utkání FC Písek x SK Slavia Praha B, které skončilo vítěžstvím hostů 1:2 po penaltovém rozstřelu, čím Slavia Písku vrátila domácí prohru z pátého kola, taktéž na penalty.
Tento zápas, ani předchozí zápas Bohemians 1905 Praha B proti SK Benešov, sehraný s výsledkem 4:1 v neděli 28.6.2020 od 10:30, už ale nic neměnil na pořadí finální celkové tabulky.
Protože opravdové finále celé soutěže se hrálo v úterý 30.6.2020 od 17 hodin v Táboře, kde se o celkové vítězství utkalo místní FC MAS Táborsko proti FC Viktoria Plzeň B, v dohrávce 2 kola.

FC MAS Táborsko - FC Viktoria Plzeň B 2:1 (1:1)

Do zápasu o vítěze soutěže Letní liga, Metal Conexion Cup, nasadil hostující trenér Viktorky Pavel Fořt sestavu notně omlazenou a méně zkušenou  oproti předešlým zápasům v této soutěži.
Na souhře to bylo znát.
I domácí lodivod Brožek nasadil mladší sestavu.
Na lavičce zůstal třeba matador Zbyněk Musiol.
Táborsko ale bylo od začátku aktivnější lépe kombinovalo.
Střeleckých příležitostí bylo poskromnu.
Za zmínku stojí  střela po zemi domácího Pavla Vandase, ze 36. minuty, kterou na roh vyrazil brankář Blaha.
A byl to právě Pavel Vandas, který ve 38. minutě vyplaval za obranou a prostřelil Blahu – 1:0.
Pro Vandase to byl pátý gól v letní lize.
V samém závěru poločasu ovšem z čista jasna udeřila i Viktorka.
V 45. minutě Kryštof Krátký po perfektním vysunutí postupoval zcela sám na domácího brankáře Šimona Pecháčka a svůj únik chladnokrevně obstřelem proměnil - 1:1.
Do druhé půle Táborsko i Plzeň prostřídali
Viktorka poslala do hry i nejlepšího střelce letní ligy Tomáše Kepla a další více zkušenější hráče oproti první půli.
Ve 48. minutě ale vrátil domácím vedení Matěj Majka, nová útočná akvizice Táborska.
Po přistrčení Alvese de Almeidy mířil přesně - 2:1.
V 63. minutě, po přiťuknutí Pavlíka, nebezpečné střílel křižnou střelou na zadní tyč Emanuel Tolno, jeho zakončení chyběly jen centimetry.
Ve druhé půli se hra vyrovnala a 5 min před koncem Tomáš Kepl v obrovské šanci minul.
Táborsko tak po výhře o bod přeskočilo mladíky Viktorky a s celkovým počtem 19 bodů slaví  pohár a finanční odměnu 25 000 Kč.
(autor: Mirek Vodrážka)

Kompletní fotogalerie z vyhlášení výsledků (ke stažení)

Více jak 75 000 Kč na charitu!

Součástí soutěže Letní liga, Metal Conexion Cup, byly i charitativní projekty, a to konkrétně:

• 25 000 Kč pro vítěze soutěže, které věnoval titulární sponzor, společnost Metal Conexion, a vítěz FC MAS Táborsko je poskytl Dětskému domovu Radenín
  • 25 000 Kč od FC Písek fotbal pro Domácí hospic Athelas
  • takřka 20 000 Kč z dražby mistrovského dresu Milana Škody pro rodinu malé Evinky z Benešova, která trpí Rettovým syndromem
  • 6 350 Kč z dražby reprezentačního dresu Alexe Krále pro rodinu Marka z Benešova, respektive jako příspěvek na jeho odlehčovací pobyty

Rekapitulace

Letní ligy se zúčastnilo 6 týmů hrajících v předčasně ukončeném ročníku 2019/2020 soutěž Fortuna ČFL (SK Slavia Praha B, FC Viktoria Žižkov B, Bohemians Praha 1905 B, FC MAS Táborsko, FC Písek, SK Benešov)
V celkem 10 kolech, celkem 30 zápasů bylo sehráno v rozmezí od 17.5.2020 do 1.7.2020.
Na webu SK Benešov naleznete kompletní výsledkový servis podle jednotlivých kol soutěže.

Finální tabulka

Nejvíce gólů v soutěži, a to 7, dali dva hráči:
Tomáš Kepl z Plzně a Ogiomade z Bohemians.
Kompletní tabulka střelců.

"Právě skončenou Letní ligu považujeme za úspěšnou, zúčastněným týmům poskytla kvalitnější formu přípravy, možnost vyzkoušet nové mladé hráče proti kvalitním soupeřům v zápasech s větším nábojem, než jsou pouhá přátelská utkání. Svou roli sehrála i směrem k divákům, kteří mohli opět chodit na fotbal a fandit svým týmům, potažmu i ke sponzorům a partnerům zúčastněných týmů. Charitativní rozměr celé soutěže je pak takovou třešinkou na dortu!" uvádí předseda SK Benešov, která soutěž organizovala společně s agenturou SportsLovers.
"Jen co Letní liga skončila, začali jsme plánovat Zimní ligu, kterou bychom rádi pojali trochu šířeji, s využitím cenných zkušeností, které jsme nabrali v právě skončené Letní lize." uvedl Karel Sloup ze SportsLovers.

TV přenosy

Všechna utkání byla online přenášena na internetovém TV portálu TVCOM.cz, záznamy jsou dostupné na https://www.tvcom.cz/Zapasy/Sport-Fotbal/Soutez-Letni-liga/
Tři utkání pak byla živě přenášena i v rámci iVysílání České televize, dostupné tak byly i na chytrých televizích v rámci funkce tzv. červeného tlačítka.